Rubriky:

Lyže a snowboard

Přívaly sněhu odložily lyžařům závod v Santa Caterině na pondělí

6. prosince 2020 08:37 - Santa Caterina
(Aktualizováno: 6. prosince 2020 09:25)

Po vydatném sněžení se dnes druhý obří slalom Světového poháru lyžařů v Santa Caterině neuskuteční. Italští pořadatelé jej přeložili na pondělí, protože by nemohli zaručit bezpečnost závodníků.

 

Gabriele Facciotti, ČTK/AP

V hustém sněžení lyžaři absolvovali už většinu sobotního obřího slalomu, který vyhrál Chorvat Filip Zubčič. Kryštof Krýzl se do druhého kola neprobojoval, od postupu ho dělilo 36 setin sekundy. Pondělí závod bude pro muže celkově třetím obřím slalomem v sezoně. Jednotlivá kola mají začátek v 10 a 13 hodin.

Nepříznivé počasí a také nebezpečí lavin připravilo o závody i sjezdařky včetně Ester Ledecké ve Svatém Mořici, kde měly o víkendu absolvovat dvě super-G, první rychlostní závody této zimy.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.