Skikrosař Kraus skončil v druhém závodu SP osmý

18. prosince 2011 16:32 - INNICHEN

Český skikrosař Tomáš Kraus dvakrát spadl, skončil potlučený, ale dojel osmý v druhém závodu Světového poháru v italském Innichenu. Vyhrál Rakušan Andreas Matt před Rusem Jegorem Korotkovem.

 

Radek Smekal, ČTK

"Začátek sezony je docela dobrý," hodnotil Kraus v telefonickém rozhovoru pro ČTK sobotní páté a nedělní osmé místo. Domů pojede na svátky po pádech v druhém závodu s naraženými hýžděmi a kolenem. "Nic vážného to není," ujistil.

Do nedělního závodu se Kraus málem nedostal. V kvalifikaci udělal chybu a mezi dvaatřicítku postupujících do vyřazovacích jízd postoupil až jako třicátý. "Před rovinkou jsem udělal chybu a byl jsem rád, že jsem prolezl," oddechl si.

V prvním kole špatně odstartoval a musel předjet dva soupeře, aby se dostal do čtvrtfinále. I o semifinále bojoval. "I když jsem špatně startoval, jezdil jsem bezvadně a postup byl dobrý," zhodnotil.

V semifinále se strkal s Norem Bastianem Jüllem a v polovině trati neudržel rovnováhu. "Chtěl jsem před něj vjet vnitřní lyží, ale zavřel mě a začal tlačit ven. Vzápětí mi přejel lyže a já v boulích spadl," řekl Kraus.

Bolavé tělo se podepsalo i na výkonu sedmatřicetiletého Krause v malém finále, které český skikrosař v sobotu vyhrál, ale tentokrát se neprosadil. Navíc znovu spadl. "Bolí mě zadek a koleno, ale to je normální a není to nic vážného," řekl.

Žádný další český skikrosař už v Itálii nebodoval. Soutěž žen vyhrála stejně jako o den dříve Kanaďanka Kelsey Serwaová, Nikol Kučerová závod nedokončila.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):
Muži: 1. Matt (Rak.), 2. Korotkov (Rus.), 3. Fiva (Švýc.), ...8. Kraus, ...51. Kopřiva, 68. Takáč, 76. Vrbický (všichni ČR) - nepostoupili z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Korotkov 160, 2. Matt 132, 3. Duncan (Kan.) 110, ...6. Kraus 77.
Ženy: 1. Serwaová (Kan.), 2. Luediová, 3. Müllerová (obě Švýc.), ...Kučerová (ČR) - nedokončila kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Serwaová 200, 2. Luediová 160, 3. Müllerová 86, ...30. Kučerová 6.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.