Úvodní ze tří závodů sdruženářů v Seefeldu vyhrál Riiber

Seefeld

Úvodní ze tří závodů Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál norský lídr seriálu Jarl Magnus Riiber. Český reprezentant Ondřej Pažout 23. místem zaznamenal svůj nejlepší individuální výsledek mezi elitou.

Jarl Magnus Riiber (vepředu) z Norska a Akito Watabe z Japonska v cíli v Seefeldu.

Třiadvacetiletý Riiber porazil ve sprintu na 5 kilometrů ve fotofiniši Japonce Akita Watabeho a oplatil mu prohru z minulého závodu v Lahti. Oba dnes startovali do běhu prakticky současně. Třetí místo obsadil s odstupem 45 sekund Němec Vinzenz Geiger, největší Riiberův soupeř v boji o celkové prvenství v SP.

Norský suverén Riiber si dnes připsal šestou výhru v sezoně, 32. v kariéře a útočí na třetí křišťálový glóbus za sebou.

Z tria českých reprezentantů se dařilo nejlépe dvaadvacetiletému Pažoutovi. Na běžeckou trať vyrazil jako sedmnáctý a udržel se v bodované třicítce. Jan Vytrval obsadil 38. místo, Tomáš Portyk skončil ještě o čtyři příčky za ním.

O víkendu pokračuje takzvané Seefeld Triple dalšími dvěma závody, s běhy na 10 a 15 km. Odstupy si sdruženáři přenášejí do dalších závodů.