Rubriky:

Lyže a snowboard

VIDEO: Freestyle á la Pepé. Uvidíme tyhle parády i v Soči?

28. října 2013 09:21 - Praha

Poprvé pod pěti kruhy se v únoru během olympijských her v Soči předvedou lyžaři v U-rampě a na svahu při disciplíně zvané slopestyle. Podívejte se na video Josefa „Pepého" Kalenského, co všechno lze ze dvou „prkýnek" při slopestylu dostat.

SLČR

Čtyřiadvacetiletý závodník na videu zaznamenal své jízdy z italského Livigna, rakouského Hintertuxu i z Nového Zélandu, kde freestylisté odstartovali olympijskou sezónu. „Kluk z vesnice, co se toho nebojí a jde do plnejch", jak Kalenský sám sebe charakterizuje, se nebál ukázat ani to, že ne všechno se povede, a povedené video korunoval závěrečným double backflipem nad stíhačkou, která byla umístěná pod jedním z velkých skoků.

Na start v Soči si vedle Kalenského brousí zuby Robin Holub, Kristýna Kapounová a Marek Skála, kteří se společně připravují pod taktovkou Romana Daleckého. O konečné podobě nominace freestylistů by mělo být jasno během ledna.

pn, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.