Rubriky:

Lyže a snowboard

Čerstvý padesátník "Orel Eddie" bude skákat na Turné v Ga-Pa

5. prosince 2013 11:28 - Berlín

 

ČTK

Populární outsider Michael "Eddie" Edwards se ani v padesáti letech nehodlá vzdát své lásky skoků na lyžích. Britský olympionik, jenž kvůli extrémně krátkým skokům dostal ironickou přezdívku "Orel", se představí jako předskokan v novoročním závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu.

"Chci to udělat, než pro mě bude z fyzického hlediska pozdě. Tohle je má poslední šance vidět, zda na to ještě mám," řekl deníku Gloucestershire Echo Edwards, jenž se proslavil během olympijských her v Calgary 1988.

Stále je celebritou

Otec dvou dětí už dávno nemá knírek a neforemné brýle z dob své největší slávy, stále je však v Británii celebritou a udržuje se ve formě. Letos například vyhrál televizní soutěž, v níž osobnosti závodily ve skocích do vody.

Svůj návrat na můstky nebere Edwards na lehkou váhu. "Přemýšlím o riziku a o všem, co se může stát," dodal jeden z nejslavnějších olympijských "exotů", který slaví padesáté narozeniny dnes.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.