Do závodu skokanského SP v Trondheimu prošlo pět Čechů

6. března 2014 19:47 - Trondheim

Do pátečního závodu Světového poháru skokanů na lyžích v Trondheimu postoupilo z dnešní kvalifikace pět českých reprezentantů. Nejlepší byli Roman Koudelka (129,5 m) s Antonínem Hájkem (129) na osmém, respektive desátém místě.

 

Ladislav Adámek/Sportimage

Dařilo se i zbývající trojici. Čestmír Kožíšek (129,5) obsadil dvanáctou příčku, hned za ním se umístil Jakub Janda (132) a Jan Matura (129) skončil na 16. místě. Neuspěl pouze Lukáš Hlava (120), kterého na 43. pozici od postupující čtyřicítky dělilo 1,9 bodu.

Kvalifikaci ovládl Japonec Reruhi Šimizu (136). Z deseti předem kvalifikovaných skokanů nejvíce zazářil Němec Severin Freund, jenž výkonem 141,5 metru zlepšil rekord můstku.

První kolo pátečního závodu začne v 16:45.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: