Doping biatlonistek Jurjevové a Starychové potvrdila i zkouška B

8. března 2014 11:38 - Salcburk

Doping ruských biatlonistek Jekatěriny Jurjevové a Iriny Starychové potvrdily i výsledky kontrolního testu. Mezinárodní biatlonová unie oznámila, že jejich vzorky, odebrané na prosincovém soustředění ve Slovinsku, byly pozitivní na zakázanou látku EPO. Obě závodnice nyní čeká disciplinární řízení.

 

Petr Horník, Právo

Šestadvacetiletá Starychová, která se v této sezóně pohybovala v popředí Světového poháru, vypadla kvůli dopingu z ruské nominace devět dní před začátkem olympijských her v Soči. O čtyři roky starší bývalá mistryně světa Jurjevová se po oznámení pozitivního výsledku dopingové zkoušky rozhodla ukončit kariéru.

Za opakovaný prohřešek Jurjevové hrozí doživotní zákaz startů, Starychová musí počítat s dvouletým trestem. Před antidopingovou komisi IBU na konci března předstoupí také třiatřicetiletá Němka Evi Sachenbacherová-Stehleová, která byla na hrách v Soči pozitivně testována na metylhexanamin.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: