Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonista Martin Fourcade přerušil kvůli mononukleóze trénink

26. srpna 2014 16:49 - Paříž

Přípravu francouzského biatlonisty Martina Fourcada na novou sezónu, v níž chtěl závodit zároveň mezi běžci na lyžích, přibrzdila nemoc. Dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči si v poslední době stěžoval na velkou únavu a vyšetření ukázala, že trpí infekční mononukleózou. Oznámili to dnes zástupci francouzské lyžařské federace.

 

Petr Horník, Právo

"Nedávno provedené lékařské testy ukázaly, že důvodem Martinova neobvyklého vyčerpání je přítomnost viru," uvádí se v prohlášení. Mononukleóza se mimo jiné projevuje extrémní únavou a Fourcade, jenž v září oslaví 26. narozeniny, proto nyní musí zapomenout na intenzivní zátěž v přípravě.

Zatím není jasné, jak dlouho musí pětinásobný mistr světa zůstat v klidu. Podle zástupců federace není vyloučeno ani to, že zmešká listopadový úvod sezóny.

Fourcade by rád i přesto v nadcházející sezóně uskutečnil svůj plán a vedle Světového poháru v biatlonu, který třikrát za sebou ovládl, chce závodit také v běžeckém SP.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.