Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Lyžař Ligety má po pádu v tréninku sešroubovanou ruku

23. listopadu 2014 13:56 - Vail

Elitní lyžař a specialista na obří slalom Američan Ted Ligety si při pádu v tréninku zlomil na několika místech ruku a je po operaci. V levé dlani má celkem čtyři šrouby, přesto věří, že za pár dnů se bude moci vrátit na lyže.

 

Ted Ligety, Facebook

„Včera jsem se pokusil rozpůlit si ruku. Mám tam čtyři šrouby. Nedovedu si představit, jak by byla ruka na kaši, kdybych (na rukavici) neměl protektor," napsal na twitteru. Naštěstí se prý zranil zrovna ve Vailu, kde mu ruku operoval tamní vyhlášený specialista Randy Viola.

Světový pohár mužů bude pokračovat za týden v kanadském Lake Louise rychlostními disciplínami. Další obří slalom je na programu v Ligetyho rodné zemi v Beaver Creeku 8. prosince.

Třicetiletý Ligety potvrdil v únoru na olympijských hrách v Soči roli jasného favorita a kraloval obřímu slalomu, z Turína 2006 má ještě zlato z kombinace. Ve Světovém poháru vyhrál ve své parádní disciplíně malý křišťálový glóbus už pětkrát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.