Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařská hvězda Mazeová si dá roční pauzu

7. května 2015 10:17 - Lublaň

Dvojnásobná olympijská vítězka a čtyřnásobná mistryně světa Tina Mazeová si dá roční pauzu od lyžování. Během ní se dvaatřicetiletá Slovinka rozhodne, zda se ještě ke sportu vrátí.

 

Mazeová o tom, že vynechá příští sezonu Světového poháru, informovala na svém webu. "Po 16 dlouhých a úspěšných sezonách cítím, že mé tělo a hlava potřebují delší pauzu než obvykle. Proto si dám roční pauzu a potom se rozhodnu dál," uvedla vítězka 26 závodů SP, jež chce v průběhu závodní přestávky mimo jiné dokončit studium,

Lyžařská univerzálka Mazeová letos získala zlato ve sjezdu a kombinaci na mistrovství světa v USA. Ve Světovém poháru byla druhá za Rakušankou Annou Fenningerovou. Je jednou z šesti lyžařek historie, jež dokázala vyhrát závody SP ve všech pěti alpských disciplínách.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.