Lyžařka Johaugová ovládla po výhře v posledním závodě běžecký Světový pohár

Norská lyžařka Therese Johaugová vyhrála v Canmore závěrečný stíhací závod Světového poháru a uhájila celkové vítězství v seriálu. Krajanku Heidi Wengovou porazila na desetikilometrové trati klasickou technikou o více než minutu a předstihla ji tak i v konečném pořadí osmidílné minisérie Ski Tour Kanada.

Norka Therese Johaugová jásá po vítězství v jedné z etap kanadské běžecké tour.

Už jistý vítěz SP mužů Nor Martin Johnsrud Sundby korunoval sezónu vítězstvím ve stíhačce v Canmore a ovládl i Ski Tour Kanada. Lukáš Bauer doběhl 17. a Martin Jakš skončil na 37. místě.

Petra Nováková uzavřela sezónu taktéž 17. místem ve stíhačce i v celé kanadské Tour, za vítězkou zaostala o 8:47,5 minuty. Bronzová medailistka z mistrovství světa do 23 let v konečném pořadí SP obsadila 25. příčku. V kanadské Tour dokázala ve všech osmi etapách bodovat.

Johaugová vyrovnala rekord Björgenové

Sedmadvacetiletá Johaugová v této sezóně ovládla 17 závodů SP a vyrovnala tak rekordní výkon krajanky Marit Björgenové. Ta slavila stejný počet prvenství v ročníku 2011/12.

Johaugová zlikvidovala v teplém počasí a náročných podmínkách půlminutový náskok Wengové už po třech kilometrech a i díky lepším lyžím nakonec soupeřce nadělila 1:07,8 minuty. Třetí skončila další Norka Ingvild Östbergová.

Sundby vyrazil do závěrečné stíhačky ze třetího místa, ale rychle se dostal před krajana Pettera Northuga a po pěti kilometrech dostihl i Rusa Sergeje Usťugova. Ten se chvíli držel na dohled, ale pak mu Sundby jasně ujel. Nor v této sezoně vyhrál na úvod SP etapovou minitour v Kuusamu a pak i Tour de Ski.