Maier vyhrál sjezd v Garmisch-Partenkirchenu

GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Rakouský lyžař Hermann Maier vyhrál sobotní sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu. Třiatřicetiletou hvězdu, jež oslavila 53. vítězství v kariéře a třetí v sezoně, doprovodili na stupně vítězů krajané Klaus Kröll a Andreas Buder.

Čtyřnásobný vítěz Světového poháru Maier vyhrál první sjezd v ročníku na sjezdovce Kandahar, kde před devíti lety získal svůj premiérový triumf. Slavný lyžař z Flachau porazil Krölla o 27 setin, Buder, jenž vystoupal na pódium poprvé v životě, zaostal o další setinu.

Maier tak těsně před olympijskými hrami vyhrál už ve třetí disciplíně v sezoně, což se zatím ještě nikomu nepovedlo. Po vítězství v zahajovacím obřím slalomu v Seefeldu byl nejrychlejší také minulý týden v super-G v Kitzbühelu. "Přitom jsem se dnes necítil nijak skvěle. Chyběla mi potřebná síla v nohou, to jsem věděl už ráno. Ale kupodivu jsem jel hodně dobře," uvedl Maier.

Čtvrtým místem překvapil Američan Steven Nyman, jenž tentokrát zastoupil absentujícího Bodeho Millera a Darona Rahlvese, který skončil až čtrnáctý. Pátý byl norský veterán Kjetil-Andre Aamodt.

Celkové vedení v hodnocení Světového poháru si bezpečně udržel Rakušan Benjamin Raich, i když závod nedokončil. Několik desítek metrů před cílem viděl, že se již nevejde do branky, narovnal se ze sjezdařského postoje a rezignoval.

V neděli je v Ga-Pa na programu superobří slalom.

Výsledky:
1. Maier 1:57,56, 2. Kröll -0,27, 3. Buder (všichni Rak.) - 0,28, 4. Nyman (USA) -0,44, 5. Aamodt (Nor.) -0,54, 6. Kernen (Švýc.) a Büchel (Licht.) oba -0,61, 8. Hoffmann -0,77, 9. Defago (oba Švýc.) -0,80, 10. Strobl a Walchhofer (oba Rak.) oba -0,98.