Šrail a Smutná ovládli na kolečkových lyžích výjezd na Ještěd

25. září 2016 21:41 - Liberec

Jan Šrail vybojoval na mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích druhý titul. Po vítězství v sobotním závodu na 15 kilometrů volnou technikou ve Vesci ovládl také výjezd na Ještěd. Po 12 kilometrech klasicky s hromadným startem byl u vysílače o vteřinu před Stanislavem Řezáčem, třetí skončil Adam Fellner.

"Ke konci už jsem na Standovi viděl, že má docela dost, většinou jsem to táhnul já. Takže jsem věděl, že když zavčasu nastoupím, tak mu ujedu," uvedl v tiskové zprávě Šrail, který vedle dvou titulů získal ještě stříbro v pátečním sprintu.

Dlouhodobě nejlepší český lyžař Lukáš Bauer, který v nadcházející sezoně bude opět kombinovat dálkové běhy a Světový pohár, skončil s odstupem dvou minut devátý. Loňský vítěz výběhu Martin Jakš byl až šestnáctý.

Závod žen si podmanila Kateřina Smutná, která zvítězila s bezmála dvouminutovým náskokem před Sandrou Schützovou. "Vzhledem k tomu, že to není můj oblíbený výjezd, tak to bylo docela dobrý. Dole jsem si udělala trošku náskok a pak jsem ho ještě postupně navýšila. Nahoře už bylo trochu vedro, ale šlo to," řekla bývalá rakouská reprezentantka Smutná, která od letoška bude závodit v českých barvách.

Víkendových závodů se nezúčastnila nejlepší Češka v minulém ročníku Světového poháru Petra Nováková.

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci - běh do vrchu na 12 km klasicky s hromadným startem:
Muži:
1. Šrail (Nové Město na Moravě) 41:56,0
2. Řezáč (Silvini Madshus Team) -1,0
3. Fellner (Fenix Ski Team Jeseník) -14,4
Ženy:
1. Smutná (Dukla Liberec) 47:22,1
2. Schützová (Jilemnice) -1:50,8
3. Beroušková (SC Plzeň) -2:58,4
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.