Rubriky:

Lyže a snowboard

Není sníh! Sjezdaři přišli také o závody v Beaver Creeku

18. listopadu 2016 09:00 - Beaver Creek

Alpští lyžaři přišli také o druhou porci rychlostních závodů v Severní Americe. Jen pár dnů poté, co federace FIS zrušila program v kanadském Lake Louise, odvolala dnes také všechny tři závody v Beaver Creeku v USA. Na vině je rovněž nedostatek sněhu a teplé počasí.

 

Lehtikuva, Reuters

V Lake Louise se měl jet o příštím víkendu sjezd a superobří slalom. V coloradském středisku Beaver Creek byl od 2. do 4. prosince na programu sjezd, super-G a obří slalom. V zámoří se připravoval na začátek sezony i Jan Hudec, jenž po letech v kanadské reprezentaci čeká na debut za český tým.

"Vzhledem k vysokým teplotám, nedostatku sněhu a nepříznivé předpovědi počasí jsme nuceni odvolat další závody," oznámila dnes FIS. Pokusí se najít náhradní dějiště, v úvahu přichází francouzské Val d'Isére.

Ženy zatím program měnit nemusí. Lyžařská federace potvrdila závody v Killingtonu v americkém státu Vermont, kde se v sobotu 26. listopadu uskuteční obří slalom a o den později slalom. O týden později mají sjezdařky závodit v Lake Louise.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard