Skokan Štursa bodoval v Engelbergu

Engelberg

Skokan na lyžích Vojtěch Štursa obsadil v závodě Světového poháru v Engelbergu 17. místo a zaznamenal tak druhý nejlepší výsledek v sezoně po desáté pozici z Lillehammeru. První vítězství v ročníku oslavil Michael Hayböck.

Vojtěch Štursa při kvalifikaci v Klingenthalu.

Pětadvacetiletý Rakušan v Engelbergu vedl už po úvodním kole a svou pozici uhájil i ve finále. Lídra průběžného pořadí Domena Prevce, který ve druhém kole zaútočil z osmé příčky, porazil o 3,1 bodu a vybojoval páté vítězství v SP. Třetí skončil Hayböckův krajan Andreas Kofler.

Štursa skočil prvním pokusem 128 metrů a postoupil z 18. místa. Ve druhém kole půl metru přidal a o jednu příčku si polepšil.

Další Češi se do finálové třicítky nevešli. Lukáš Hlava obsadil 37. místo (122,5 m), Jakub Janda (117,5) skončil na 44. příčce, Jan Matura (118) o dvě místa za ním a Tomáš Vančura (110,5) padesátku startujících uzavřel.