Hirscher vyhrál čtvrtým rokem po sobě obří slalom SP v Alta Badii

Alta Badia

Rakouský lyžař Marcel Hirscher vyhrál čtvrtým rokem po sobě obří slalom v Alta Badii, čímž vyrovnal rekord domácí legendy Alberta Tomby. Vítěz Světového poháru z předchozích pěti sezon se dostal do čela hodnocení disciplíny a celkově vede už o 218 bodů.

Marcel Hirscher během obřího slalomu

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Hirscher v Alta Badii dorovnal Tombu

Sedmadvacetiletý Hirscher se dočkal první výhry v obřím slalomu v sezóně, v předchozích třech byl pokaždé druhý. Specialista na technické disciplíny si měsíc po triumfu ve slalomu v Levi připsal druhé vítězství v sezóně a celkově 41. v kariéře. V historickém pořadí nejúspěšnějších lyžařů v SP se tak na pátém místě odpoutal od Švýcara Pirmina Zurbriggena.

Že se mu v Alta Badii daří, potvrdil Hirscher nejrychlejším časem v obou kolech. V součtu jízd porazil čtyřnásobný mistr světa o 71 setin sekundy Francouze Mathieua Faivrea.

Domácím hrdinou byl dvaatřicetiletý Florian Eisath, jenž v Alta Badii před 12 lety debutoval ve Světovém poháru a v jubilejním 100. startu se dnes dočkal prvního umístění na stupních vítězů. Za Hirscherem zaostal o 1,10 sekundy.

Hirscher díky vítězství zvýšil náskok v celkovém pořadí SP před Norem Kjetilem Jansrudem, jenž nepostoupil do druhého kola. Vedení v disciplíně převzal od Francouze Alexise Pinturaulta, který vyhrál dva z dosavadních tří obřích slalomů, dnes byl ale po prvním kole sedmý a po pádu nedokončil druhou jízdu.

"Doufám, že se Alexisovi nic nestalo. Nevypadalo to moc dobře," uvedl Hirscher. "Vyhrál jsem to dnes v dolní části. Není žádná samozřejmost být první, takže se mi ulevilo a jsem šťastný. Dosavadní výsledky byly skvělé, ale měl jsem pocit, že si s námi Alexis hraje," dodal.

Na body ani ve čtvrtém obřím slalomu v sezoně nedosáhl Kryštof Krýzl. Český lyžař ztratil v prvním kole na Hirschera 3,14 sekundy a obsadil nepostupové 35. místo. Od elitní třicítky ho dělilo 17 setin sekundy.