Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Donaha! Američtí sjezdaři se rozhodli svléknout, aby mohli závodit

19. prosince 2016 14:11 - Val d'Isere

Američtí sjezdaři přišli s originálním nápadem. Rozhodli se, že budou nazí pózovat pro kalendář, aby si zajistili finance na přípravu a závody. Jedná se o jedenáct závodníků (pět mužů a šest žen), kteří již v létě během přípravy nafotili snímky na sjezdovkách, horských kolech nebo v posilovně.

 

Twitter

Jako první přišel s nápadem Brennan Rubie, jenž patří do amerického C-týmu. Jen členové reprezentačního áčka mají prostředky na sezónu zajištěné, ostatní lyžaři si musejí náklady na cestování a ubytování, které se pohybují mezi 15 000 a 35 000 dolarů (přibližně 388 až 900 tisíc českých korun) na sezónu, hradit z vlastních zdrojů.

💥 #underthesuit Calendar is released! Support our underfunded athletes #alpinebodycalendar : www.alpine-aspirations.com/

Zveřejnil(a) Julia Mancuso dne 24. listopad 2016

Do projektu s názvem "Under the Suit: The Bodies of the Ski Team" se zapojila i Jacqueline Wilesová, jež patří do amerického B-týmu. V kalendáři je zachycena ve skoku, přičemž na sobě má jen helmu, rukavice a lyže.

Pomoci kolegům se rozhodli i elitní reprezentanti jako dvojnásobný olympijský vítěz Ted Ligety či stříbrný olympijský medailista Andrew Weibrecht, přestože sami mají finance na sezonu zajištěné. "Je úžasné, jak se všichni dokázali dát dohromady," komentoval úsilí reprezentačních kolegů Weibrecht.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.