Rubriky:

Lyže a snowboard

“Snowboardová máma” Samková vyrazila s 30 dětmi na svah

9. ledna 2017 17:52 - Praha

Nejede si jen na svém profesionálním prkně, které ji živí. Snowboardistka Eva Samková vyhrála olympiádu, patří mezi Top závodnice ve svém sportu, přesto se postaví na svah s malými caparty, kteří poprvé zažívají pocit na sněhu, na prkně. Kluka vezme do ruky a chlácholí ho. “Neboj.” Pak se s ním pustí dolů. Třiadvacetiletá “snowboardová máma” předává zkušenosti a věří, že tahle cesta je správná. I když dlouhá.

"Cílem našich kempů je vychovávat novou generaci, která bude umět dobře jezdit. Je to běh na dlouhou trať, možná nesplnitelný cíl, ale musíme se o to pokusit a vytěžit maximum. Chceme děti naučit správně a bezpečně jezdit. Když pak třeba desetina bude tvořit novou generaci, je to pro nás úspěch," představuje své cíle rodačka z Vrchlabí, která jako dítě byla nemluvná a hubeňoučká holka. Uběhlo pár let a zná ji sportovní svět.

Už třetím rokem pořádá Samková se svým SBX týmem ČEPS dětské kempy. Letos mají v plánu zrealizovat tři. Ten první o víkendu skončil na Dolní Moravě a organizátoři i účastníci se shodují na tom, že byl hodně povedený.

"Třicet dětí, dvakrát denně trénink, večerní program. Je to únavné, ale zároveň dobíjející. Dětská energie a nadšení jsou nejvíc," je potěšena Samková, která je pro děti jednoduše Evkou, olympijskou šampiónkou, s níž trénují, učí se, pilují a hecují se.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard