Rubriky:

Lyže a snowboard

Comeback se odkládá! Znovu jsem se učila ovládat prsty a jíst lžičkou, popisuje Vonnová

12. ledna 2017 13:01 - Praha

Již několikátý návrat na svahy čeká lyžařskou královnu Lindsey Vonnovou. Dvaatřicetiletá Američanka však ten poslední comeback po zlomenině pažní kosti považuje za dosud nejnáročnější.

 

Pier Marco Tacca, ČTK/AP

Lindsey Vonnová se na svém facebookovém profilu rozhodla zveřejnit video. V něm ukazuje, co všechno musela zažívat po operaci pravé ruky, jak se učila ovládat prsty, jíst lžičkou, zvedat sklenice vody či psát. Zlomeninu pažní kosti si lyžařská kráska přivodila loni v listopadu při tréninku, když se připravovala na novou sezónu po vleklých zdravotních problémech. A tak návrat na sjezdovky musela opět odložit a začít s další rehabilitací.

„Od operace mé ruky uběhlo devět těžkých týdnů a tři sta hodin rehabilitací. Tvrdá práce se ale vyplatila,“ prohlásila olympijská vítězka ve sjezdu. „Po operaci jsem vůbec nemohla hýbat s prsty, neboť jsem měla poškozené nervy. Každý den jsem pracovala na tom, aby se mi vrátila hybnost. Do teď mám problémy s některými jednoduchými úkony. Třeba s nasazováním rukavic nebo učesáním. Většinu věcí už ale v pohodě zvládnu,“ přiznala dále majitelka čtyř velkých křišťálových glóbů.

I am beyond thrilled that I am announcing my return to racing this weekend! It's been a grueling 9 weeks since my arm surgery with over 300 hours of therapy but all of my hard work is finally paying off! This video I made is very personal. I was very open with all of you regarding the bone fracture in my humerus but what I haven’t mentioned to you is the fact that I also had severe nerve damage. I have thought about whether I should share this information for a long time. In the end, I have opted to tell you because I feel my journey might also give hope to those with similar injuries. As you can see in the video, I woke up from surgery and had no function of my entire hand. I worked closely with my friend and physical therapist Lindsay Winninger and Patrick Rottenhofer every day to slowly regain my motor function. Today I am still struggling to do simple things like put on my ski glove and do my hair, but I'm at a point where I am comfortable with my hand in most situations. This has been the hardest recovery of my career to date but thankfully it has taken less time to heal than my knee injuries. After my 8 week checkup with Dr. Hackett, my bone showed significant healing and I was given the green light to start training and if I was comfortable, start racing. This is just a small piece of my journey back from rehab to racing. During the entire process I documented my progress and was also shadowed by a film crew from Eurosport. Together we captured every high and every low for my new docu-series 'Chasing History'. It will air in February, so you will be able to see my recovery as well as watch me continue to chase history in the future. Thank you for always supporting me no matter what obstacle I face. I have the greatest fans in the world and I am very thankful. And remember, nothing is impossible. If you fall, get back up! Xo Lv

Zveřejnil(a) Lindsey Vonn dne 11. leden 2017

„Byla to nejtěžší rekonvalescence v mé kariéře, která naštěstí trvala kratší dobu než ty po zranění kolene. Na kontrole po osmi týdnech se ukázalo, že je kost dobře zahojená a dostala jsem od lékařů svolení, že již mohu trénovat a závodit,“ dodala dvojnásobná mistryně světa.

Vonnová by se měla do kolotoče Světového poháru vrátit již tento víkend v rakouském Altenmarktu-Zauchensee. Ve čtvrtek měl být na programu trénink na sjezd, kvůli nočnímu sněžení byl ale zrušen. A tak si musí lyžařská hvězda na svůj comeback po téměř roční pauze ještě chvíli počkat.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard