Skokan Polášek poprvé v kariéře ve SP bodoval

Wisla

Devatenáctiletý Viktor Polášek jako jediný z českých skokanů na lyžích pronikl do finálové třicítky v závodu ve Wisle a za 26. místo získal premiérové body ve Světovém poháru. Stejně jako v sobotu vyhrál domácí Kamil Stoch a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Ilustrační foto.

O sedm desetin bodu unikl postup do 2. kola Jakubu Jandovi, který skokem dlouhým 119,5 metru obsadil 32. místo. Roman Koudelka nenavázal na svůj sobotní nejlepší výkon v sezoně, skočil 114 metrů a musel se spokojit 37. příčkou. Lukáš Hlava a Vojtěch Štursa vypadli už v kvalifikaci.

Stoch vyhrál o 1,2 bodu před Norem Adrem Danielem Tandem. Třetí skončil Slovinec Domen Prevc, který na Tandeho ztratil jen jednu desetinu.

Polášek, který startoval ve Světovém poháru teprve potřetí v kariéře a poprvé po dvou letech, skočil v prvním kole 119 metrů, což mu vyneslo 24. místo. Ve druhém kole měřil jeho pokus o půl metru méně a o 26. místo se podělil s Němcem Andreasem Wankem.

Druhý závod po návratu na můstky po více než roce se povedl Gregoru Schlierenzauerovi. Rakušan byl po prvním kole čtvrtý, když předvedl stejně jako Stoch výkon dne 135,5 metru, ale ve druhém si pohoršil a celkově obsadil osmé místo.