Rubriky:

Lyže a snowboard

Kde se zastaví vzestup Ledecké? Jednou může i vyhrát, tvrdí její kouč

24. ledna 2017 11:09 - Ga-Pa

Od Ga-Pa 2016 po Ga-Pa 2017. Necelý rok a tucet závodů ve Světovém poháru má za sebou v elitní lyžařské společnosti Ester Ledecká. Její bilance? Parádní! Devětkrát bodovala, v sobotu se ve sjezdu v německém středisku probila už i do elitní patnáctky.

 

Zdeněk Sluka

Jak vyznívá srovnání jejích začátků ve Světovém poháru s největšími hvězdami? Třeba Lindsey Vonnová z prvních dvanácti startů v rychlostních disciplínách dojela v elitní třicítce jen pětkrát, Lara Gutová osmkrát.

Po krůčkách vpřed

Švýcarka však vtrhla do SP ještě mnohem razantněji než Ledecká, v prvním dokončeném sjezdu byla třetí, třetí super-G už vyhrála. Může na tyto mety pomýšlet i jednadvacetiletá rodačka z Prahy, která už radost z vítězství důvěrně zná ze snowboardových závodů Světového poháru i mistrovství světa?

„Klidně jednou může některý závod vyhrát,“ nebojí se říct její zkušený lyžařský kouč Tomáš Bank.

Když jeho slova Ledecká zaslechne, pousměje se. „Tak to bude záležet na něm, jestli mě tam dovede. Samozřejmě je to můj cíl, vyhrát se snažím v každém závodě. Doufám, že se budu po malých krůčkách posouvat vpřed,“ vypráví. „Nebo ať je to klidně velký skok, ale pak už na prvním místě zůstanu,“ vtipkuje.

Teď míří na snowboard

Progres Ledecké je znát nejen ve výsledcích. „Její technika je dost jiná. Vloni ve Světovém poháru bodovala skoro se žákovským stylem, teď je daleko srovnanější a zkušenější, má mnohem víc natrénováno v rychlostních disciplínách,“ srovnává Bank, jenž se přípravy Ledecké před touto sezónou ujal naplno po letech strávených s mužskou reprezentací v čele se svým bratrem Ondřejem.

„Ester je strašný bojovník, na úrovni nejlepších mužů. Nikdy nefňuká, nechce, abychom jí zakázali tréninky. Ale to pro ni může být i nebezpečné, když zatají, že ji něco bolí,“ varuje Bank před přílišnou horlivostí.

Na mistrovství světa, které ve Svatém Mořici začíná 6. února, má Ledecká zatím v plánu jet všechny disciplíny. Ještě předtím ale opět vymění lyže za prkno, v sobotu ji čeká paralelní obří slalom na snowboardu ve slovinské Rogle.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard