Dvojnásobný švýcarský triumf v kombinaci, Ledecká skončila dvacátá

Svatý Mořic

Závod žen v alpské kombinaci na mistrovství světa ve Svatém Mořici skončil dvojnásobným triumfem švýcarských lyžařek. Zvítězila Wendy Holdenerová před Michelle Gisinovou, třetí skončila Rakušanka Michaela Kirchgasserová, jež obhájila bronzovou medaili z minulého šampionátu ve Vailu. Ester Ledecká byla na 20. místě se ztrátou 3,24 sekundy na vítězku nejlepší z tria českých reprezentantek. Pavla Klicnarová skončila 29., poslední mezi klasifikovanými lyžařkami, Kateřina Pauláthová nedokončila slalom.

Švýcarka Wendy Holdenerová na trati kombinačního slalomu.

Holdenerová se k titulu posunula ze sedmého místa po sjezdu, který pořadatelé oproti původnímu plánu zkrátili kvůli slabší viditelnosti a sněžení. Před slalomem měly nejvýhodnější pozici Italka Sofia Goggiaová a Slovinka Ilka Štuhecová, ale mezi brankami do cíle neprokličkovaly. Švýcarský úspěch mohla ještě umocnit průběžně třetí Lara Gutová. Bronzová medailistka ze superobřího slalomu si ale v přípravě na slalom poranila koleno a do druhé disciplíny nemohla nastoupit.