Rubriky:

Lyže a snowboard

Trenér mě pochválil, culila se Ledecká po premiérovém sjezdu na MS

12. února 2017 13:55 - Svatý Mořic

Zastavila se u hloučku českých novinářů, ukázala nápis na svých lyžích REDSTER. Vzápětí Ester Ledecká prsty zakryla dvě písmena. "A je z toho Ester. To výrobce udělal asi kvůli mně. Na dalších lyžích mám ta dvě písmena zabarvená nebo přelepená," culila se česká lyžařka po nedělním sjezdu na MS ve Svatém Mořici, ve kterém skončila na 21. příčce.

 

Zdeněk Sluka

Do Světového poháru lyžařek vstoupila teprve před rokem, na svém premiérovém MS ve všech třech dosavadních závodech skončila do třicítky. „Kdyby mi tohle někdo řekl před rokem, brala bych to všema deseti. Je to hodně dobrý," pravila spokojeně.

Umístila jste se na pomezí 20. příčky se ztrátou dvou vteřin na špičku. Co vy na to?

Jsem sjezdařsky tam, na co v danou chvíli mám. Myslím, že je to dobré, od loňska jsem se zlepšila. Odevzdala jsem, co mám natrénováno. To jsem chtěla, jsem spokojená.

Nelitujete tedy, že jste kvůli šampionátu přišla o vedení Světového poháru ve snowboardingu?

Když jsem do Mořice odjížděla, ptal se mě můj snowboardový kouč, jestli jsem ochotná vyměnit tři závody Světového poháru za toto mistrovství. I kdybych byla kolem dvacátého, třicátého místa. Odpověděla jsem mu, že pokud budu kolem dvacáté příčky, bude to fajn.

Pojala jste nedělní jízdu agresivněji než páteční sjezd do kombinace, za který vás trenér Tomáš Bank nepochválil?

Doufám, že jo. Dostala jsem tentokrát pochvalu! Vynadáno jsem ale v pátek úplně nedostala, v jízdě však byly mezery. Z neděle mám dobrý pocit. Vám se to nelíbilo?(směje se)

Měla jste pocit, že trať po hodině měkla?

Těžko říct, za mnou zajela Gisinová fantastický čas. Je ale pravda, že většina holek za zpomalila. Trenér Tomáš Bank mi říkal, že to trošku roli hrálo.

Závodnice před vámi už jely část trati v mlze. Co vy?

Já to měla v pohodě. Měla jsem nahoře čtyři trenéry, foukali proti mraku, aby šel na opačnou stranu. Měli jsme to dobře vymyšlený, povedlo se.(směje se)

Robert Neumann, Svatý Mořic, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard