Rubriky:

Lyže a snowboard

Parádní fígl. Samková se úmyslně zdržela na startu, pak soupeřky převálcovala

12. února 2017 15:13 - Feldberg

Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála závod Světového poháru snowboardcrosařek v německém Feldbergu, kde jí vyšla netradiční taktika. Pro druhý triumf v sezóně si dojela poté, co se schválně zdržela na startu.

 

SnowNomads, ČTK

"Do finále měla vyrazit později za ostatními, být v klidu, připravit se a v závěru všechny předjet. Splnila pokyn na jedničku," popsal trenér Marek Jelínek.

"Měla jsem odstartovat tak o vteřinu za nimi. Nevěděla jsem pořádně jak, nemám to vyzkoušené a dělala jsem to poprvé v životě. Měla jsem ale větší rychlost, protože ony tři se ťukaly. Dojela jsem je v klopce, na boulích už byla vedle nich a v cílové rovince zadupala a vyhrála asi o prkno. Byl to skvělý závod," radovala se Samková.

Women's final SBX 2 Feldberg WC

A fast board and some big balls of steel make the perfect drag race queen: check out how Eva Samkova took home the win in the 2nd sbx race of the #SnowboardWorldCup double in Feldberg Hochschwarzwald. Lindsey Jacobellis comes in 2nd with Chloe Trespeuch and Belle Brockhoff finishing in a respective 3rd and 4th. Full results women: http://medias3.fis-ski.com/pdf/2017/SB/7271/2017SB7271RLF.pdf

Zveřejnil(a) FIS SNOWBOARD WORLD CUP dne 12. únor 2017

Ve druhé polovině finálové jízdy se dostala před Američanku Lindsey Jacobellisovou, Chloe Trespeuchovou z Francie i nakonec čtvrtou Australanku Belle Brockhoffovou, s níž se přetahuje o vedení v seriálu Světového poháru. Po dnešku druhá Samková snížila odstup na Brockhoffovou na 130 bodů.

V sobotu ve Feldbergu obsadila česká snowboardistka osmé místo po pádu v malém finále. Dnes už nenašla přemožitelku a po kvalifikaci vyhrála i všechny vyřazovací jízdy. V této sezoně má na kontě také zlato ze Solitude, stříbro z Banska a pátou příčku z Montafonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard