Rubriky:

Lyže a snowboard

Johaugová se proti trestu za doping neodvolá

15. února 2017 13:23 - Oslo

Norská běžkyně na lyžích Therse Johaugová se neodvolá proti zákazu startu na 13 měsíců za doping. Manažer dvojnásobné vítězky Světového poháru Jörn Ernst ve středu uvedl, že se spolu s běžkyní rozhodli případ uzavřít.

 

Heiko Junge, ČTK/AP

Osmadvacetiletá Johaugová dostala minulý týden od Norské sportovní federace distanc na 13 měsíců se zpětnou platností od 18. října 2016, jenž jí vyprší na startu nové sezóny. Majitelka kompletní sady medailí z olympijských her tak přijde o blížící se mistrovství světa v Lahti, kde měla obhajovat tři zlata, vrátí se ale v olympijské sezóně s vrcholem pod pěti kruhy v Pchjongčchangu.

Johaugová měla při zářijovém mimosoutěžním odběru na soustředění v Itálii pozitivní test na steroid clostebol. Látka podle sedminásobné mistryně světa pocházela z krému, který jí na ošetření spálených rtů doporučil týmový lékař Fredrik Bendiksen.

Běžkyně vždy trvala na tom, že se jí steroid dostal do těla nevědomě. Národní federace jí dala mírnějším distancem částečně zapravdu, potrestala ji za nedbalost.

Proti délce trestu se ještě mohou odvolat norská antidopingová komise, Světová antidopingová agentura, Mezinárodní lyžařská federace a Mezinárodní olympijský výbor.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard