Článek
"I po pádu v tréninku to dneska vyšlo super. Těsnota do poslední chvíle, ale o to je to zábavnější," uvedla Samková na sociální síti.
Před posledním závodem, který se pojede 25. března ve švýcarském Veysonnaz, vede o 310 bodů před Australankou Belle Brockhoffovou.
"Je to prima pocit být na prvním místě ve svěťáku, loni jsem v něm skončila druhá. Ale pořád je to hodně vyrovnané a ve Veysonnaz to bude tuhý boj," citoval Samkovou web mezinárodní federace FIS.
Na stupně vítězů se Samková probojovala počtvrté v sezoně, mezi třemi nejlepšími chyběla jen dvakrát. V La Molině poprvé našla přemožitelku v kvalifikaci, v níž skončila pátá, ale vyřazovací část opět zvládla výborně.
Ve své čtvrtfinálové jízdě zvítězila před Brockhoffovou a první projela cílem i v semifinále. Ve finále nestačila jen na Moioliovou, která si připsala druhé prvenství v sezoně. Celkově je třetí o 480 bodů za Samkovou, takže má ještě jako poslední šanci získat křišťálový glóbus, který obhajuje.
O medaile na mistrovství světa budou snowboardcrossařky bojovat za týden v jiném španělském středisku Sierra Nevadě.
| SP ve snowboardcrossu v La Molině (Španělsko): |
|---|
| Muži: |
| 1. Vaultier (Fr.), |
| 2. Pachner (Rak.), |
| 3. Baumgartner (USA), |
| ....v kvalifikaci 51. Kubičík, |
| 62. Vintr (oba ČR). |
| Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): |
| 1. Visintin (It.) 3470, |
| 2. Vaultier 3450, |
| 3. Hämmerle (Rak.) 3114, |
| ...52. Kubičík 107, |
| 69. Vintr 56. |
| Ženy: |
| 1. Moioliová (It.), |
| 2. Samková (ČR), |
| 3. Trespeuchová (Fr.), |
| ...v kvalifikaci 22. Hopjáková (ČR). |
| Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů): |
| 1. Samková 4370, |
| 2. Brockhoffová (Austr.) 4060, |
| 3. Moioliová 3890, |
| ...27. Hopjáková 330 |








