Rubriky:

Lyže a snowboard

Hymna? Největší pecka, uznal Ledecký. Jeho Ester roztancovala i maskota

16. března 2017 16:40 - Sierra Nevada

V prostoru cíle se fotila s rodiči, trenérem i celým týmem, pak přicházeli s prosbou o selfie další závodníci i cizí lidé. „Jestli si připadám jako hvězda? Ne,“ culila se Ester Ledecká pár minut po zisku titulu mistryně světa v olympijské disciplíně paralelní obří slalom.

 

Radek Smekal, ČTK

Vyhlášení si užívala plnými doušky. Při hymně se pohupovala do rytmu v ruce s maskotem ve tvaru Slunce, kterého při vyhlášení dostala. „Já netancovala, držela jsem pokerovou tvář. Ale to Sluníčko to nevydrželo a tancovalo, taková pěkná hymna,“ usmívala se Ledecká.

Medaili nespustila z očí

Ostatně i tatínek Janek Ledecký, autor mnoha hitů, se s chutí zaposlouchal. „Když závodí Ester, tak to je ta nejlepší pecka, co se dá zahrát,“ přiznával Ledecký, jenž s manželkou vyrazil na jih Španělska autem.

A nelitoval. „Ani na vteřinu. Samozřejmě oba jsme strašně pyšní na to, jakou máme dceru i syna. Nejen, že jsou báječní lidé, ale ještě mají takové výsledky,“ pochvaloval si.

Jeho dceři se už houpala na krku zlatá medaile ve tvaru vločky, po chvíli ji ale sundala a zapůjčila vítězi mužského závodu Andreasi Prommeggerovi. Rakušan vyhrál i středeční slalom a fotografové chtěli snímek s dvěma zlaty. „Pořád jsem na medaili měla oko a vyhrožovala mu, že jestli vrátí tu druhou, nebo vůbec žádnou, tak je mrtvej,“ smála se čerstvá šampiónka.

Michal Osoba (Sierra Nevada), Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard