Rubriky:

Lyže a snowboard

Štuhecová nepojede slalom, Shiffrinová má jistý triumf v SP

17. března 2017 18:28 - Aspen
(Aktualizováno: 17. března 2017 18:49)

Mikaela Shiffrinová poprvé vyhrála Světový pohár ve sjezdovém lyžování. Dvaadvacetiletá Američanka má před posledními dvěma závody sezóny v čele průběžného pořadí náskok 198 bodů a její slovinská soupeřka Ilka Štuhecová dnes v Aspenu oznámila, že do sobotního slalomu nenastoupí. Třetí Italka Sofia Goggiaová ztrácí už 406 bodů.

Video již není dostupné

sntv

Shiffrinová je olympijskou vítězkou ve slalomu, v téže disciplíně se letos potřetí stala mistryní světa a počtvrté získala malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně SP. Ve Světovém poháru už vyhrála 31 závodů, z toho 25 slalomářských.

Štuhecová naproti tomu dominuje v rychlostních disciplínách. Letos má malé glóby za sjezd a kombinaci, v super-G byla celkově druhá. Ve slalomech zato bylo jejím maximem desáté místo z Mariboru.

Odhlášení ze slalomu vysvětlila únavou, chce se připravit na nedělní obří slalom, který sezonu zakončí. Právě obří slalom zůstal jedinou nerozhodnutou disciplínou, před finále vede Francouzka Tessa Worleyová o 80 bodů před Shiffrinovou.

Americké lyžařky vyhrály SP pošesté v historii. Čtyřikrát to dokázala Lindsey Vonnová, v roce 1983 kralovala Tamara McKinneyová.

Finále SP v sjezdovém lyžování v Aspenu - družstva:
1. Švédsko (Hansdotterová, Hargin, Wikströmová, Myhrer),
2. Německo (Dürrová, Luitz, Wallnerová, Strasser),
3. Francie (Frasseová Sombetová, Grange, Baudová Mugnierová, Lizeroux),
4. Itálie,
5. Rakousko, Norsko, Švýcarsko, Slovinsko.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard