Rubriky:

Lyže a snowboard

Šestinásobný vítěz SP Hirscher má na šest týdnů nohu v sádře

17. srpna 2017 16:33 - Salcburk

Šestinásobný vítěz Světového poháru ve sjezdovém lyžování Marcel Hirscher si zlomil nohu a čeká ho minimálně šestitýdenní pauza. Osmadvacetiletý Rakušan se zranil na Mölltalském ledovci při prvním tréninku na sněhu v sezóně, když při slalomu zavadil o branku.

 

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Hirscher byl vrtulníkem přepraven do nemocnice v Salcburku. Čtyřnásobný mistr světa sice nemusel na operaci, nohu ale bude mít šest týdnů v sádře. První závod nového ročníku Světového poháru je na programu 29. října v Söldenu, kde se tradičně pojede pouze obří slalom.

Der nächste Skitag muss leider noch etwas warten...

Zveřejnil(a) Marcel Hirscher dne 17. srpen 2017

"Další lyžařský den bude muset bohužel počkat," napsal Hirscher na svém facebooku pod video z na pohled nepříliš dramatického incidentu.

Hirscher v minulé sezóně ovládl celkové pořadí Světového poháru už pošesté za sebou. Čtyřikrát také vyhrál pořadí slalomu a obřího slalomu, ve stejných disciplínách navíc triumfoval i na letošním mistrovství světa ve Svatém Mořici. Na kontě má také stříbrnou medaili ze slalomu na olympiádě v Soči 2014. V únoru na hrách v Koreji má patřit k hlavním favoritům.

Zranění se mu přitom dosud vyhýbala. I když jimi lyžaři často trpí, Hirscher měl jen drobnou zlomeninu v noze před mistrovstvím světa před šesti lety.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard