Rubriky:

Lyže a snowboard

Letním mistrem ve skocích na lyžích je Vančura, předčil Poláška

28. září 2017 18:23 - Liberec

Tomáš Vančura vyhrál letní mistrovství republiky skokanů na lyžích. Druhý na Ještědu skončil Viktor Polášek, bronz získal Čestmír Kožíšek. Chyběl Roman Koudelka, kterého postihlo virové onemocnění a v ohrožení je i jeho start na posledních závodech letní Grand Prix v Hinzenbachu a Klingenthalu.

 

Svaz lyžařů České republiky

V prvním kole skočil Polášek 125 metrů a těsně vedl, i když ho Vančura o půl metru předčil. O titulu pak Vančura rozhodl druhým skokem, dlouhým 137,5 m. "Trošku jsem se v závěru přestal koncentrovat na sebe a vnímal jsem víc jeho skok, než abych se soustředil na ten svůj," řekl Polášek na svazovém webu.

Vítězný Vančura si postěžoval, že letní sezóna nebyla úplně vydařená. "Ale teď se to zlepšuje. První skok nebyl zcela dle představ, ale ve druhém kole jsem využil dobrých podmínek. Byl protivítr, takže podmínky byly nejlepší, co mohly být. Je to mistrovství republiky, vybojovaného titulu si určitě cením," řekl závodník Dukly Liberec.

Letní MČR v klasickém lyžování v Liberci - skok na lyžích:
1. Vančura 341,3 b. (125,5+137,5 m)
2. Polášek (oba Dukla Liberec) 332,4 (125+130)
3. Č. Kožíšek (LSK Lomnice) 330,9 (122+133).
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.