Bauerův tým skončil na úvod sezóny dálkových běhů čtvrtý

Výběr Lukáše Bauera skončil těsně čtvrtý v prologu seriálu Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích, kterým byla časovka družstev ve švýcarské Pontresině. Kateřina Smutná dovezla tým do cíle jen půl sekundy za bronzem. Ze suverénní výhry se radoval favorizovaný Lager 157 Ski Team.

Lukáš Bauer, závodící šéf svého Bauer Ski Teamu.

První část závodu obstarali muži. Každý tým jel v intervalovém formátu společně a po 12 kilometrech se počítal čas třetího v cíli. Nejrychleji běželi zástupci Lager 157 Ski Teamu a do stíhačky žen zajistili Brittě Johanssonové Norgrenové slibný náskok, který loňská celková vítězka hodnocení Ski Classics bezpečně udržela.

Druhé místo bral Team Koteng díky finišmance Astrid Slindové a o třetí místo bojovaly tři výběry. Smutná nakonec ve finiši prohrála s Kari Gjeitnesovou z Teamu Santander, pátá dojela Sara Lindborgová z Teamu Serneke.

"Pouze malý kousek nás dělil od stupňů vítězů. Skvělá práce závodníků i servisu. Dobře rozjetá sezóna," ocenil na sociálních sítích výkon svého týmu Bauer, který jel s Janem Šrailem a ruským závodníkem Iljou Černousovem.

Další české uskupení Vltava Fund Craft Team, za které startovali třeba Jiří Ročárek a Petr Novák, dovezla Karolína Bícová na dvanáctém místě. Výběr Silvini Madshus se Stanislavem Řezáčem byl patnáctý.

Pro Team Tempo, prolog seriálu Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích (12 km klasicky) v Pontresině (Švýcarsko):
Pořadí družstev:
1. Lager 157 Ski Team (Persson, Byström, Ottosson, Johanssonová Norgrenová) 57:25