Běžci na lyžích se trápí, znovu nepostoupili z kvalifikace sprintu

Davos

Ani ve třetím sprintu v sezoně Světového poháru čeští běžci na lyžích neprošli kvalifikací. V Davosu dnes měla k postupu nejblíže Petra Nováková, která ve sprintu volnou technikou obsadila 34. místo. Od bodované třicítky ji dělilo 1,66 sekundy.

Česká běžkyně na lyžích Petra Nováková.

Kvalifikaci suverénně ovládla Švédka Stina Nilssonová, která na úvod sezony triumfovala v klasickém sprintu ve finské Ruce. Nováková na ni ztratila přes 11 sekund.

Mezi muži zaběhl nejrychlejší čas Nor Johannes Hösflot Klaebo, vedoucí muž seriálu, který vyhrál čtyři z pěti dosavadních závodů včetně dvou sprintů.

Nejlepší z českých reprezentantů byl Michal Novák, který skončil na 44. místě se ztrátou téměř devíti sekund na Klaeba. Za postupovými příčkami zaostal o více než dvě sekundy.

Vyřazovací část začne v 13:15.