Pinturault přerušil Hirscherovu vítěznou sérii v obřím slalomu

Val d'Isere

Rakušan Marcel Hirscher poprvé od ledna nevyhrál závod Světového poháru v obřím slalomu. Ve Val d'Isere jeho vítěznou sérii přerušil francouzský lyžař Alexis Pinturault, který před domácím publikem zaútočil ze třetího místa po prvním kole. Druhou příčku udržel Němec Stefan Luitz, Hirscher skončil třetí.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Alexis Pinturault přerušil nadvládu Marcela HirscheraVideo: sntv

Hirscher první kolo vyhrál, ve druhé jízdě ale hned od úvodního mezičasu ztrácel a na páté vítězství v řadě v této disciplíně v součtu s minulou sezonou nedosáhl. Pět obřích slalomů za sebou vyhrál naposledy před 37 lety slavný Švéd Ingemar Stenmark.

Stejně jako 7. ledna v Adelbodenu připravil Hirschera o výhru Pinturault, který zajel nejlepší druhé kolo a připsal si jubilejní 20. triumf v SP v kariéře. Tuto metu pokořil jako druhý Francouz v historii po Carole Merleové (22).

Z českých reprezentantů zvládl trať ve Val d'Isere jen Filip Forejtek. Dvacetiletý lyžař ztratil na Hirschera 5,41 sekundy a obsadil 46. místo. Kryštof Krýzl první kolo nedokončil.