Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková v potížích. Olympijská vítězka si po pádu poranila operované rameno

13. prosince 2017 10:51 - Val Thorens
(Aktualizováno: 13. prosince 2017 15:02)

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková kvůli zranění nenastoupila do kvalifikace ve Val Thorens. Při poslední tréninkové jízdě na závod Světového poháru si při pádu poranila operované rameno.

 

Ivana Roháčková

"Zítra ráno absolvuje rezonanci a odpoledne se potká s Pavlem Kolářem a jejím operatérem Robertem Freiem, kteří snad potvrdí, že bude všechno ok," uvedl trenér Samkové Marek Jelínek v tiskové zprávě.

I sama snowboardistka věří, že zranění není vážné. "Při druhé tréninkové jízdě jsem spadla v předposlední klopce. Udělala jsem zásadní chybu a spadla na břicho, takže mi trochu vypadlo rameno. Říkala jsem si dobrý, že to v klidu ani nebolí, ale rozhodli jsme, že dnes nebudu závodit," popsala.

Nic se nedá předvídat

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí má s rameny problémy dlouhodobě, loni na jaře si chirurgicky nechala opravit levé. Olympijské zlato z her v Soči bude v korejském Pchjongčchangu obhajovat za dva měsíce. "Moje ramena jsou všelijaká, dopředu se nedá moc předvídat," dodala před schůzkou s lékařskými odborníky.

"Pokud nebude připravena na další závod (za týden) v Cervinii, tak určitě bude připravena na přípravu před olympijskými hrami," dodal kouč Jelínek.

Do kvalifikace třetího závodu olympijské sezóny, jež byla kvůli nepříznivým podmínkám odložena z úterka, nastoupily pouze dvě Češky a do závodu neprošly. Vendula Hopjáková upadla, Kateřina Louthanová obsadila 33. místo. Jan Kubičík ani Radek Vintr nepostoupili už v úterý.

Samková zatím má na kontě sedmé a druhé místo ze zářijových závodů v argentinském středisku Cerro Catedral. V průběžném pořadí seriálu klesla z třetí příčky na sedmou.

Závody ve Val Thorens vyhráli pětinásobná mistryně světa Lindsey Jacobellisová z USA a Němec Paul Berg.

Závod SP v snowboardcrossu ve Val Thorens (Francie):
Muži:
1. Berg (Něm.),
2. Lambert (Austr.),
3. Eguibar (Šp.),
...v kvalifikaci 72. Kubičík, Vintr (oba ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí (po 3 z 12 závodů):
1. Pullin (Austr.) 2400,
2. Lambert 1320,
3. Perathoner (It.) 1282,
...17. Kubičík 440.
Ženy:
1. Jacobellisová (USA),
2. Trespeuchová (Fr.),
3. Moioliová (It.),
...v kvalifikaci 33. Louthanová, 36. Hopjáková (obě ČR).
Průběžné pořadí (po 3 z 12 závodů):
1. Jacobellisová 2800,
2. Trespeuchová 2400,
3. Guliniová (USA) 1310,
...7. Samková (ČR) 1160,
23. Hopjáková 290,
41. Louthanová 24.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard