Rubriky:

Lyže a snowboard

Žádný hattrick! Ani stupně. Ledecká nestačila na Švýcarku

16. prosince 2017 15:09 - Cortina d'Ampezzo
(Aktualizováno: 16. prosince 2017 19:31)

První nezdar v sezóně! O třetí vítězství ve třech dnech se dnes na italském svahu marně pokoušela Ester Ledecká. Po dvou triumfech v obřím slalomu Světového poháru snowboardistek neuspěla v Cortině d'Ampezzo v prvním slalomu olympijské sezóny. Skončila devátá. Celkově ovšem dál v seriálu vede.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na rozdíl od "zlatých" závodů v Carezze a Cortině jela vyřazovací část slalomu až večer. Kvalifikaci před tím zvládala s přehledem, byla nejlepší a bez problémů postoupila. V prvním kole ale nestačila na Švýcarku Julii Zoggovou. Prohrála poměrně výrazným rozdílem - o 39 setin sekundy. Její soupeřka nakonec obsadila druhé místo. Z výhry se radovala Rakušanka Sabine Schöffmannová.

Za umělého osvětlení jela v souboji s Zoggovou vyrovnaně horní část, ale od půlky začala ztrácet a už nezrychlila.

Před rokem paralelní slalom v Cortině Ledecká vyhrála. Teď neprošla ani mezi osm nejlepších. Vyhrát třikrát za sebou úřadující mistryně světa v obřím slalomu i obhájkyně křišťálového glóbu v paralelních disciplínách mohla vůbec poprvé v kariéře.

I přes nezdar může dvaadvacetiletá závodnice po rychlém přesunu ze sjezdovek na snowboard mluvit o úspěšném tažení. "Jsem ráda, že jsem tady mohla mít dva dny skvělý výsledky, a tohle taky beru jako skvělý výsledek. Pořád je to desítka a závod jsme si užila," prohlásila Ledecká.

Po třech závodech vede průběžné pořadí paralelních disciplín v SP o 470 bodů před Schöffmannovou. Další dva závody se pojedou 5. a 6. ledna v Lackenhofu.

Mezi muži byl v Cortině nejlepší domácí Roland Fischnaller před dalším Italem Edwinem Corattim. Český jezdec Viktor Brůžek po pádu nedokončil kvalifikaci.

SP ve snowboardingu v Cortině d'Ampezzo - paralelní slalom:
Muži:
1. Fischnaller
2. Coratti (oba It.)
3. Loginov (Rus.)
...
v kvalifikaci
V. Brůžek (ČR) nedokončil
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech):
1. Fischnaller 2250
2. Galmarini (Švýc.) 1660
3. Sobolev (Rus.) 1440
...
65. V. Brůžek 25
Ženy:
1. Schöffmannová (Rak.)
2. Zoggová (Švýc.)
3. Sobolevová (Rus.)
...
9. Ledecká (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech):
1. Ledecká 2290
2. Schöffmannová 1820
3. Zoggová 1450
vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard