Basketbalisté Denveru popáté za sebou vyhráli

NEW YORK

Basketbalisté Denveru v zámořské NBA popáté za sebou vyhráli. V nedělním utkání profesionální soutěže porazili na domácí palubovce Los Angeles Clippers 103:88. O výhru Nuggets se nejvíce zasloužil autor 33 bodů Carmelo Anthony. Pro basketbalisty Denveru mělo nedělní utkání pikantní příchuť, protože je Clippers vyřadili v loňském play-off.

Na rozdíl od Clippers se z úspěchu v neděli radoval druhý losangeleský tým. Basketbalisté Lakers porazili New Jersey 99:93, i když jejich největší hvězda Kobe Bryant proměnila jen osm z 24 střeleckých pokusů z pole. I tak ale Bryant zaznamenal 19 bodů, k nimž navíc přidal deset asistencí, nejvíc v sezoně.

Jednadvacet bodů nastřílel Lamar Odom, ale ani on neměl nijak vysokou procentuální úspěšnost. Tou se naopak v celkovém pohledu mohli pochlubit ostatní hráči Lakers, kteří proměnili 23 z 42 pokusů. "Je to týmové vítězství," komentoval Odom duel s New Jersey.

Trenér Nets Lawrence Frank ocenil práci svých svěřenců při bránění Odoma s Bryantem. "Ale ostatní hráči si našli prostor a proměnili střely, takže musíme ocenit Kobeho, že jim dal míč, a je za proměňování šancí," uvedl.

Posedmé za sebou vyhráli na palubovce soupeřů basketbalisté San Antonia, kteří zvítězili 98:78 v Seattlu a udrželi neporazitelnost v cizích halách. Výrazně jim k tomu pomohl Tony Parker, jenž dvanáct ze svých 20 bodů zaznamenal ve čtvrté čtvrtině a zlomil odpor domácích. "Snažil jsem se být agresivní. V prvních třech čtvrtinách jsem se nedostal k moc střelám, takže jsem zkoušel něco změnit," řekl Parker.

2.Denver128466,7
3.Minnesota126650,0