Ruské házenkářky deklasovaly na ME domácí Švédsko

9. prosince 2006 18:59 - STOCKHOLM

Ruské házenkářky v sobotu na mistrovství Evropy ve Stockholmu deklasovaly domácí výběr 30:15 a zajistily si postup do čtvrtfinálové skupiny z prvního místa. Mistryně světa z loňského roku měly utkání zcela pod kontrolou, už v poločase vedly o osm branek.

Podruhé za sebou naopak prohrály Ukrajinky, bronzové medailistky z olympijských her v Aténách, a mají jistotu, že po základní skupině jejich účinkování na turnaji skončí. Nad Chorvatskem přitom v úvodu utkání vedly 7:1, ale nakonec nezískaly ani bod. V poslední vteřině překonala jejich obranu Maida Arslanagičová a vstřelila rozhodující gól na 24:23.

Ze skupiny D už prošlo do dalších bojů Španělsko. Na druhé místo tabulky se v sobotu dostaly olympijské vítězky z Dánska, které po nečekané úvodní prohře s Francií hladce zdolaly Nizozemsko.

Skupina C (Stockholm):
Chorvatsko - Ukrajina 24:23 (11:11), Švédsko - Rusko 15:30 (7:15).
Skupina D (Malmö):
Španělsko - Francie 28:24 (15:12), Dánsko - Nizozemsko 30:23 (17:12).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.