Maďarské házenkářky na ME poprvé prohrály

STOCKHOLM

Maďarské házenkářky utrpěly na úvod čtvrtfinálové skupiny evropského šampionátu první porážku. Po třech výhrách v základní části v úterý obhájkyně bronzových medailí podlehly Německu vysoko 27:34, když v poločase prohrávaly už o deset branek.

Německé hráčky podaly především do přestávky skvělý výkon. Deset minut před koncem zápasu snížily favorizované Maďarky na rozdíl sedmi branek, ale vedení soupeřek nedokázaly ohrozit. Německý tým uklidnila důležitými góly Krauseová, která byla s devíti brankami nejlepší střelkyní vítězek.

Mistryně světa Rusky svedly vyrovnanou bitvu s Francií, kterou porazily těsně 25:24. První poločas vyhrály o gól Francouzky, ale nakonec na senzační úvodní vítězství nad Dánskem nenavázaly. Rusky dovedla k výhře opora Poltoracká, která dala osm branek, přičemž tu poslední vstřelila pět sekund před koncem.

Famózní výkon předvedla Polka Kudlaczová

"Příliš jsme chybovaly a nevyužily moc střel. Zítra proti Dánsku musíme podat vyrovnanější výkon," uvedla Poltoracká. Stoprocentní bilanci na šampionátu mají vedle Rusek už jen obhájkyně titulu z Norska, které zdolaly Rakousko vysoko 39:24.

Famózní střelecký výkon předvedla Polka Kudlaczová, která zajistila svému týmu vítězství 35:33 nad Makedonií málo vídanými 17 góly. Za celé utkání neuspěla při střelbě jen třikrát.

Další překvapivou porážku utrpěly olympijské vítězky a úřadující vicemistryně Evropy Dánky, které v severském derby podlehly Švédsku 22:27. V tabulce tak klesly na páté místo.

Čtvrtfinálová skupina I:
Polsko - Makedonie 35:33 (16:21), Německo - Maďarsko 34:27 (19:9), Norsko - Rakousko 39:24 (18:14).
Čtvrtfinálová skupina II:
Španělsko - Chorvatsko 29:27 (16:15), Rusko - Francie 25:24 (10:11), Švédsko - Dánsko 27:22 (15:12).