KP Brno - Nantes Reze 58:84 Nymburk i KP Brno v Eurocupu basketbalistek prohrály

Brno/Szekszárd

Basketbalistky Nymburku přišly ve 3. kole Evropského poháru FIBA o neporazitelnost i vedení ve skupině H. Po porážce 65:72 klesly v polovině soutěže na nepostupové třetí místo, byť jen o skóre za svého přemožitele a Ružomberok. Neuspělo ani KP Brno, které ve skupině G prohrálo na domácí palubovce s francouzským Nantes vysoko 58:84 a kleslo na dno tabulky.

Nymburské basketbalistky sehrály v Maďarsku vyrovnaný zápas, v prvním poločase dlouho těsně vedly, ale hlavní potíž pro ně představovalo dominantní australsko-americké duo Abby Bishopová, Erica McCallová. Obě nastřílely po 24 bodech a výraznou převahu domácích v doskakování (46:28) podpořily osmi, respektive deseti doskoky.

Až v rozhodující poslední čtvrtině se ale český tým nedostal ani jednou do vedení, jeho nejlepší střelkyní byla s 20 body americká rozehrávačka Chloe Wellsová. Dala čtyři trojky, ještě o jednu více trefila Alena Huňková.

Basketbalistky Králova Pole proti dosud poslednímu týmu tabulky nenavázaly na výkon z minulého utkání s Benátkami, ve kterém vybojovaly zatím jedinou výhru. Svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka udržely krok se soupeřem pouze sedm minut. Pak už si nedokázaly poradit s důraznou hrou, ztrácely míče už při rozehrávce a s obtížemi se dostávaly do střeleckých pozic. O poločase prohrávaly o 16 bodů a ani po změně stran skóre nevylepšily.

Prosadila se pouze pivotka Stephanie Maddenová, která zaznamenala 14 bodů a osm doskoků. Na první výhře Nantes se nejvíce podílela Ana Suarezová, autorka 15 bodů a deseti asistencí. K oporám hostů patřila i bývalá hráčka Brna a USK Praha Michaela Stejskalová s 13 body a šesti doskoky.

V příštím kole budou Brňanky ve středu 28. listopadu hostit Miškovec, nymburský tým nastoupí v Ružomberku.