Opava - Tenerife 70:92Opava v LM poločas proti Tenerife vzdorovala, pak jasně prohrála

Basketbalisté Opavy prohráli v Lize mistrů popáté za sebou, v 6. kole doma podlehli lídrovi skupiny B Tenerife 70:92. Slezané zůstali na posledním místě v tabulce, zatímco španělský celek je se šesti výhrami nadále stoprocentní.

Zleva Radovan Kouřil z Opavy a Thaddus McFadden z Iberostar Tenerife v utkání Ligy mistrů.

Domácím chyběly zraněné opory Václav Bujnoch, Rostislav Dragoun a Filip Zbránek, přesto drželi s velkým favoritem krok celý první poločas. Předváděli možná nejlepší výkon v dosavadním průběhu skupiny, kterému chyběla jen přesnější střelba. Hráči soupeře chvílemi dělali podrážděná gesta.

V poločasové přestávce se ale hosté uklidnili a do druhé půle vstoupili šňůrou 11:0, díky níž odskočili na rozdíl 19 bodů a rozhodli. Opava v oslabené sestavě neměla síly na zvrat. Tým z Kanárských ostrovů zvýšil až na rozdíl 30 bodů a v klidu si došel pro další výhru.

Nejlepším střelcem Opavy byl se 14 body Luděk Jurečka, který trefil všechny čtyři pokusy za tři body. Jinak ale domácí stříleli jen s úspěšností 38 procent oproti soupeřovým 56. Opavě nepomohlo ani to, že soupeře přeskákala na útočném doskoku 17:10.

Utkání 6. kola skupiny B basketbalové Ligy mistrů:
Opava - Tenerife 70:92 (19:26, 38:46, 51:74)
Nejvíce bodů: Jurečka 14, Gniadek 13, Kvapil 11 - McFadden 19, Saiz 15, Abromaitis 12, Brussino 11. Fauly: 20:13. Trestné hody: 12/7 - 21/16. Trojky: 11:12. Doskoky: 34:35.