Česko - Norsko 17:31Tvrdá lekce! Házenkářky schytaly od obhájkyň titulu debakl, stále ale mohou na ME postoupit

Brest

České házenkářky prohrály i druhý zápas na mistrovství Evropy ve Francii. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného nestačily na obhájkyně titulu Norky, kterým v Brestu podlehly 17:31. Ve skupině D tak jsou stále poslední bez jediného bodu. Pořád však mají šanci postoupit do čtvrtfinále. V posledním zápase základní skupiny ale musí ve středečním duelu porazit Německo, které v druhém pondělním utkání podlehlo Rumunsku 24:29 a zároveň doufat, že Rumunsko nebude bodovat s Norskem.

Česká házenkářka Veronika Malá zakončuje jeden z útoků v duelu s Norskem na evropském šampionátu. Češky ale na ME s Norskem prohrály.

Oproti duelu s Rumunskem udělal trenér Bašný v základní sestavě jednu změnu. Na pravé spojce místo Ryšánkové nastoupila Kovářová.

S vědomím výsledku zápasu Německo-Rumunsko, vstoupil český tým do utkání s největším favoritem turnaje uvolněně. Věděl totiž, že po výhře Rumunek nemusí s Norkami bezpodmínečně vyhrát a stále bude mít šanci poprat se o postup.

Prvních pět minut bylo skóre vyrovnané, poté si ale Norky začaly budovat náskok. Češkám se přestalo dařit v útoku, naopak obhájkyně titulu přetavily v gól většinu svých akcí.

Trenér Bašný protočil sestavu, ale kýžený efekt se nedostavil. Norky byly na palubovce v Brest aréně efektivnější. Navíc Češky v rozmezí od 15. do 27. minuty nedokázaly skórovat a Seveřanky si vytvořily klíčový náskok, který byl v poločase desetibrankový.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil. Češky se i nadále trápily v zakončení. Řada jejich pokusů končila na tyčích nebo vedle brány. S dalšími si poradila brankářka Lundeová.

Norky tak bez větších potíží duel kontrovaly a po čtrnáctigólovém vítězství si zajistily postup do čtvrtfinálové skupiny. Češky se v přímém souboji o postup utkají s Německem. Ve středečním duelu ale potřebují zvítězit. Každý jiný výsledek znamená, že pro ně evropský šampionát skončil. Současně ale ve druhém utkání musí Norky uhrát alespoň remízu s Rumunkami.