Basketbalisté Ústí zdolali USK a mají šestou výhru v řadě

Basketbalisté Ústí nad Labem vyhráli šestý ligový zápas v řadě. Nad USK Praha dnes doma zvítězili 82:69. Svitavy porazily Brno na jeho palubovce 83:73 a posunuly se v tabulce na druhé místo za Nymburk. Tuři mají stejnou bilanci jako Děčín, ale lepší skóre.

Ilustrační foto.

Ústí rozhodlo vyrovnaný zápas s USK v poslední čtvrtině, kterou vyhrálo 29:15. Pražanům nepomohlo ani 22 bodů nejlepšího střelce zápasu Michala Mareše.

"Pohled na skóre vypadá jako jednoduchá výhra, ale tak to vůbec není, rozhodla až závěrečná dvouminutovka," řekl domácí kouč Antonín Pištěcký. "Pro nás je to strašně důležité vítězství a já si ho velice vážím, protože jsme neodehráli dobrý zápas. Po dlouhé reprezentační přestávce jsme dokázali navázat na předchozí úspěchy a porazili jsme USK v plné síle, čímž jsme potvrdili vítězství z jejich palubovky," uvedl.

V dresu Svitav si připsal double double kapitán Roman Marko, který k vítězství v Brně přispěl 15 body a 11 asistencemi. Domácí vedli v poločase o pět bodů, ale nakonec odešli poosmé za sebou poraženi.