Příležitost pro Satoranského, Wall bude Wizards chybět po zbytek sezony

30. prosince 2018 08:15 - Washington

Basketbalisté Washingtonu se budou muset po zbytek sezony NBA obejít bez kapitána Johna Walla. Klíčový hráč týmu musí vyřešit problémy s patou operací, po které má být mimo hru šest až osm měsíců. To dává šanci českému rozehrávači Tomáši Satoranskému, aby se udržel v základní sestavě.

 

Eric Christian Smith, ČTK/AP

Wall, který v průměru sbíral v této sezoně 20,7 bodu a 8,7 asistence na utkání, bojuje s ostruhou na patě už delší dobu. V sobotu se podrobil vyšetření, po kterém mu lékaři doporučili operaci. Vzhledem k tomu, že Washingtonu se vzdaluje šance na play off, po konzultaci s klubem se rozhodl operaci příští týden podstoupit.

"John se potkal se specialistou v Green Bay. Půjde na operaci, která pro něj znamená konec sezony," řekl trenér Scott Brooks. "Znám Johna tři roky a je to tvrďák. Nikdy si nestěžuje. Ale někdy přijde čas, kdy je třeba udělat těžké rozhodnutí," dodal.

Trenér Wizards: Tomáš je připravený

Wallova absence by mohla být příležitostí pro Satoranského, který za něj úspěšně zaskakoval už při zranění v minulé sezoně a v základní sestavě ho nahradil i při posledních absencích včetně sobotního zápasu s Charlotte.

"Tomáše čeká velká příležitost. Je na to připravený. V minulé sezoně měl několik momentů, kdy nás zachránil," prohlásil Brooks.

Kromě Satoranského mají Wizards na post rozehrávače už jen bývalého hráče Nymburku Chassona Randlea a nedávnou posilu Rona Bakera. Není vyloučeno, že vedení bude shánět dalšího rozehrávače jako v minulé sezoně, kdy byl Wall rovněž delší dobu zraněný.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v biatlonu 2021

52. mistrovství světa v biatlonu se koná od 10. do 21. února 2021 ve slovinské Pokljuce, původně se však mělo konat v Rusku. Na programu je celkem 12 závodů, Češi obhajují dva bronzy, které loni v Itálii získali ve smíšené štafetě a Lucie Charvátová ve sprintu žen.

Patička stránky: