Lakers zachránili v prodloužení výhru nad Sacramentem

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers zachránili v prodloužení čtvrteční zápas NBA v Sacramentu, v jehož průběhu vedli už o 21 bodů. V nastavené pětiminutovce porazili domácí Kings o čtyři body a zvítězili 132:128. Kanonýr Kobe Bryant po slabším začátku, kdy čekal na první koš šestnáct minut, přispěl k výhře 42 body. Nejlepší tým zámořské ligy Dallas porazil Indianu 100:91 a připsal si už dvanácté vítězství za sebou.

Bryant pomohl v dramatické koncovce normální hrací doby odvrátit porážku Lakers, kteří čtyři sekundy před sirénou prohrávali o dva body. Excelentní střelec zmátl soupeře, když místo střely přihrál Smushi Parkerovi, jenž v poslední sekundě vyrovnal. "Všichni čekali, že bude (Bryant) střílet. S přihrávkou nikdo nepočítal," přiznal rozehrávač John Salmons poté, co hráči Sacramenta zbytečně zdvojili Bryantovu obranu.

"Kdykoli jsem překročil půlící čáru, tak na mě šli ve dvou. Proto jsme se domluvili takhle," řekl Bryant, jenž pošesté v sezoně pokořil hranici 40 bodů.

Domácí v prestižním kalifornském derby dlouho ztráceli, ve třetí třetině prohrávali dokonce o 21 bodů. Manko však dokázali smazat a trojka Mika Bibbyho jim 23 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny zajistila vedení 114:112. V závěru mohl Bibby získat Kings tříbodové vedení, ale pokus z trestného hodu minul. I tak nastřádal v zápase 38 bodů.

Harris se rozehrál

Dallas doma dlouho těsně prohrával, ale v poslední čtvrtině se ke skvělému výkonu rozehrál Devin Harris a 13 body pomohl týmu Mavericks vyhrát tuto část o deset bodů. "V těch posledních dvanácti minutách nás prostě popravili," konstatoval Al Harrington, který byl s 24 body a 11 doskoky nejlepší hráčem Indiany.

Stejný počet doskočených míčů a ještě o bod více zaznamenal nejlepší hráč minulého týdne v NBA Josh Howard. Dallas i díky němu nasbíral dvanáct vítězství za sebou už podruhé v sezoně, jeho sérii se dnes pokusí přerušit nejbližší konkurent v Jihozápadní divizi San Antonio.

New Orleans, který nastřílel v této sezóně nejméně bodů z celé ligy, potvrdil tuto nelichotivou bilanci porážkou 68:92 s Detroitem. Méně bodů letos Hornets ještě nenastříleli. Detroit vyhrál první čtvrtinu 31:19 a v poločase vedl dokonce 58:32. "Chtěli jsme dát od začátku jasně najevo své odhodlání a kontrolovat hru," řekl Richard Hamilton, nejlepší střelec zápasu, jenž 15 z 27 bodů dal v úvodní čtvrtině.

Výsledky:
New Orleans - Detroit 68:92, Sacramento - LA Lakers 128:132 po prodl., Dallas - Indiana 100:91.