Nymburk - Lietkabelis 78:71Basketbalisté Nymburku vyhráli důležité utkání Ligy mistrů. Opavští prohráli podeváté za sebou

Nymburk

Basketbalisté Nymburku v 10. kole Ligy mistrů vybojovali důležité vítězství 78:71 nad Lietkabelisem Panevežys, které jim zvýšilo šanci na umístění do šestého místa a pokračování v pohárech i po základní skupině C. Nyní mají shodnou bilanci právě jako litevský soupeř, který ale udržel lepší bilanci ze vzájemných zápasů díky domácí výhře o 11 bodů. To basketbalisté Opavy prohráli v Lize mistrů podeváté za sebou. V Benátkách sice vyhráli poločas, ale nakonec favorizovanému soupeři podlehli 81:102.

Zleva Jaromír Bohačík z Nymburka a Marko Čakarević z Panevežysu.

Nymburk začal nervózně a v první čtvrtině prohrával už o devět bodů. Pak ale český mistr výrazně zlepšil obranu, další pasáž vyhrál 18:2 a skóre otočil. Domácí si dokázali poradit i se zónovou obranou a zdálo se, že dostávají zápas pod kontrolu.

Litevci se hádali, jejich trenér dostal za protesty technickou chybu a Nymburk byl na koni. Poločasová přestávka však Lietkabelisu pomohla. Tým se uklidnil, v úvodu druhé půle přestřílel soupeře 15:2 a Nymburk se opět dostal do problémů.

Pak ale zavelel Jaromír Bohačík a v poslední čtvrtině se hrálo velmi vyrovnané utkání. Domácí velmi dobře doskakovali a pět minut před koncem Bohačík trojkou zajistil vedení 66:64 a nastartoval závěrečnou snahu o výhru alespoň o dvanáct bodů, který by zajistila Nymburku lepší vzájemnou bilanci.

Bohačík nadále táhl domácí a dal ve druhé půli 16 ze svých 20 bodů, ale Lietkabelis ubránil koncovku na přijatelnou prohru o sedm bodů. Nyní mu proto stačí v závěrečných kolech uhrát stejný počet výher jako Nymburk, aby se před ním udržel v tabulce.

Opava už bez postupových šancí

Opavští zůstali po prohře v Benátkách poslední ve skupině B a definitivně přišli o šanci na postup do play off. Ztrácejí už tři výhry i na šesté místo.

Opava první utkání s Benátkami prohrála doma o 18 bodů, přičemž tehdy za soupeřem od počátku zaostávala. Tentokrát ale Slezané úvod zápasu zachytili a většinu první půle se drželi ve vedení až o 10 bodů.

Naposledy vedli v úvodu třetí čtvrtiny 43:42. Pak domácí tým vyhrál následující pasáž 16:4 a dostal zápas pod kontrolu, hosté naopak odpadli. Nestačili na doskoku ani v obraně a druhý poločas prohráli o 21 bodů. Zaostávali zejména v protiútocích, ze kterých daly Benátky o 17 bodů více.

Nejlepším střelcem utkání byl s 20 body domácí Austin Daye. Za Opavu dal 14 bodů reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina. V utkání se blýskl Radovan Kouřil košem přes tři čtvrtiny hřiště zároveň s klaksonem ukončujícím první hrací období.

Basketbalová Liga mistrů - 10. kolo, skupina C:
Nymburk - Lietkabelis Panevežys 78:71 (19:28, 37:32, 53:55)
Nejvíce bodů: J. Bohačík 20, Lawrence 16, Benda 8 - Wilson 18, Kariniauskas 9, Dimec a Valinskas po 8. Fauly: 19:20. Trestné hody: 25/17 - 16/12. Trojky: 9:5. Doskoky: 47:37.
Basketbalová Liga mistrů - 10. kolo, skupina B:
Benátky - Opava 102:81 (13:20, 37:38, 70:61)
Nejvíce bodů: Daye 20, Haynes 17, Vidmar 12 - Šiřina 14, Bukovjan a Gniadek po 11, Kouřil 10. Fauly: 16:18. Trestné hody: 20/15 - 12/9. Trojky: 11:12. Doskoky: 43:33.
PAOK Soluň - Hapoel Cholon 92:77
Fribourg - Tenerife 66:72.