Chimki Moskva - Fenerbahce 84:78 PPBravo! Veselý překročil renomovanou hranici. Jeho tým ale podruhé v Eurolize prohrál

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul podruhé v Evropské lize prohráli. Na palubovce Chimki Moskva ztratili zápas v prodloužení, do kterého už nezasáhl vyfaulovaný Jan Veselý. Český pivot v normální hrací době nastřílel 17 bodů, přidal čtyři doskoky, tři asistence a také pět získaných míčů. Během své kariéry už nastřílel v Eurolize přes 2000 bodů (přesně 2008).

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Chimki Moskva - Fenerbahce v ELVideo: sntv

Připsal si ale i pět ztrát a v poslední minutě krátce poté, co si pokazil stoprocentní bilanci z trestných hodů a šestý pokus v zápase neproměnil, popáté fauloval. Jeho tým stav 67:69 ještě dovedl k remíze (72:72), ale v prodloužení už lídr soutěže kapituloval po výsledku 78:84.

Veselý byl druhým nejlepším střelcem zápasu, o bod víc dal spoluhráč Melih Mahmutoglu.

Fenerbahce v Eurolize prohrálo po dvanácti vítězstvích, naposledy neuspělo ve 4. kole v istanbulském derby s Anadolu Efes (83:89). Vůbec poprvé v sezoně museli Veselý a spol. strávit dvě soutěžní porážky za sebou, protože v neděli podlehli v turecké lize Banvitu rovněž po prodloužení 78:83.

K vedoucímu Fenerbahce se na rozdíl jediné výhry přiblížil obhájce titulu Real Madrid, který vydřel vítězství 75:67 na palubovce Gran Canarie dalšího českého reprezentanta Ondřeje Balvína. Ten v utkání zaznamenal za 23 minut osm bodů a osm doskoků.

Tým z Kanárských ostrovů byl blízko svému nejcennějšímu vítězství v Eurolize, protože ještě pět minut před koncem o bod vedl. Ale pak vzal zápas do své režie zkušený Rudy Fernandez a osmi body v řadě zařídil Realu výhru.

Evropská liga basketbalistů - 17. kolo:
Chimki Moskva - Fenerbahce Istanbul 84:78 po prodl. (za hosty Veselý 17 bodů, 4 doskoky, 3 asistence),
Žalgiris Kaunas - Anadolu Efes Istanbul 58:79
Olympiakos Pireus - Baskonia Vitoria 91:87 po prodl.
Gran Canaria - Real Madrid 67:75 (za domácí Balvín 8 bodů, 8 doskoků).