Basketbalisté Děčína sesadili Pardubice z třetího místa

Basketbalisté Děčína sesadili z třetí příčky ligové tabulky Pardubice. V utkání 18. kola doma Východočechy porazili 72:68, třebaže v první půli měli hosté navrch. V dramatické poslední půlminutě proměnil pardubický Jackson dvě tříbodové střely, ale Děčínu pak výhru pojistily trestné hody Autreyho a Pomikálka.

Zleva Alex Davis a Bracey Wright z Nymburka, který vládne české nejvyšší soutěži (ilustrační foto)

"Jsem moc rád za výhru, protože jsme nebyli v optimální pohodě, nebyli jsme uvolnění, byli jsme trochu v křeči, především kvůli trestným hodům, když jsme ze startu nedali šest v řadě, celkově jsme jich nedali 14. Naštěstí Pardubice taky nebyly extra produktivní. Bojovali jsme, makali jsme, snažili jsme se, lidi nás hnali dopředu, proto má toto utkání velkou váhu," oddechl si trenér Děčína Pavel Budínský.

Olomoucko deklasovalo Kolín 111:82. Zazářili především dva domácí střelci: František Váňa dal 31 bodů, Lukáš Palyza přidal 27. Hradec Králové držel s Ústím nad Labem krok jen v úvodní čtvrtině, poslední celek tabulky doma podlehl 73:91. Ostrava přehrála USK až po poločase, nakonec nad Pražany zvítězila 90:85.