Antverpy - Nymburk 85:72Basketbalisté Nymburku v Antverpách přišli o šanci na osmifinále Ligy mistrů

Antverpy

Basketbalisté Nymburku v jedenáctém kole Ligy mistrů po kolapsu ve čtvrté čtvrtině prohráli 72:85 v Antverpách a přišli o šanci na postup do osmifinále. Českého šampiona nyní čeká ve skupině C už jen boj o 5. a 6. místo znamenající přesun do Evropského poháru FIBA.

Zprava Jaromír Bohačík a Eugene Lawrence z Nymburka.

Ofenzivní první čtvrtina vyšla lépe domácím, kteří ji vyhráli 29:27. Antverpy v jednu chvíli vedly už o pět bodů, které jim dvěma ztrátami daroval střídající Tomáš Vyoral. Ve druhé, o poznání opatrnější části ale Nymburk zpevnil obranu a vypracoval si tříbodové poločasové vedení (47:44).

Třetí dějství patřilo českému šampionovi, který do druhé půle vstoupil pěti body Bohačíka a postupně si vypracoval až devítibodové vedení. Jenže naděje na osmifinále mu pak vzal naprostý kolaps v závěrečném hracím období. V něm hosté dali pouhých sedm bodů a Antverpám v něm podlehli o 19 bodů.

"Dnes jsme špatně bránili a na konci jsme udělali příliš mnoho chyb, které nás připravily o vítězství," řekl na tiskové konferenci Jaromír Bohačík, který byl s 18 body nejlepším střelcem zápasu. "Hráli jsme jen prvních 35 minut, pak jsme ztratili koncentraci, začali dělat chyby a prohráli jsme," konstatoval trenér Nymburku Oren Amiel.

Nymburk porážka připravila o možnost navázat na předchozí dvě sezony, kdy v Lize mistrů vždy postoupil do play off. Stále je však ve hře o přesun do Evropského poháru FIBA, který zaručuje umístění na páté a šesté příčce.

Basketbalová Liga mistrů - 11. kolo, skupina C:
Antverpy - Nymburk 85:72 (29:27, 44:47, 59:65)
Nejvíce bodů: Bako a Kalinoski oba 15, Sanders 14, Lee a Tate oba 13 - J. Bohačík 18, Lawrence 12, Cosey a Myers oba 8. Fauly: 18:23. Trestné hody: 22/17 - 19/13. Trojky: 10:9. Doskoky: 37:36.
Hapoel Jeruzalém - Fuenlabrada 91:77.