Denver - Golden State 111:142Warriors zasypali Denver rekordními 51 body v první čtvrtině

Rekordních 51 bodů v první čtvrtině nastříleli basketbalisté mistrovského Golden State do koše Denveru. Přímý souboj o první příčku v Západní konferenci NBA favorit rozhodl suverénním vítězstvím 142:111, navíc soupeři rázně utnul sérii dvanácti domácích výher.

Warriors ze šlágru úterního programu udělali svou exhibici. Během rekordní čtvrtiny stříleli s úspěšností 76 procent, dali deset trojek ze 14 pokusů a po 12 minutách hry vedli 51:38.

"Byl to krásný basketbal," rozplýval se kouč obhájců titulu Steve Kerr. "Moc se mi líbilo, jak si kluci nahrávali, fintili, hráli s jasným úmyslem, jednoduše a zároveň agresivně. Tuhle rovnováhu vždycky hledáme. Nepamatuju si lepší první čtvrtinu," dodal.

Kevin Durant měl po úvodní části na kontě už 17 bodů. Stephen Curry během této doby trefil čtyři trojky a Klay Thompson s Durantem po třech. Naposledy se týmu v NBA podařilo v první čtvrtině dosáhnout na 50 bodů v listopadu 1990, kdy to dokázal Phoenix rovněž proti Denveru.

Po smršti košů z dálky basketbalisté Warriors končili souboj nejlepších týmů Západní konference s 21 trojkami (při 39 pokusech) a úspěšnost při střelbě z pole udrželi na 60 procentech.

Milwaukee, které se přetahuje o vedení ve Východní konferenci s Torontem, přehrálo doma Miami 124:86 s pomocí triple doublu klíčového hráče Janise Adetokunba. Řecký basketbalista nigerijského původu nasbíral za 24 minut hry 12 bodů, 10 doskoků a deset asistencí.