Bamberg - Nymburk 78:71Nymburští basketbalisté v Německu prohráli a v pohárech končí

Basketbalisté Nymburku v závěrečném utkání základní skupiny Ligy mistrů prohráli v Bambergu 71:78 a v evropských pohárech pro tuto sezonu končí.

Basketbalisté Nymburku v závěrečném utkání základní skupiny Ligy mistrů prohráli v Bambergu 71:78 a v evropských pohárech pro tuto sezonu končí. Šanci na play off už český šampion neměl, ale mohl pomýšlet na přesun do Evropského poháru FIBA. Jenže k tomu potřeboval vyhrát, porážka ho odsoudila ke konečnému sedmému místu ve skupině.

Hosté do důležitého utkání vstoupili dobře v útoku. Prvních šest bodů dal Jaromír Bohačík, následně na něj sedmi body navázal kolega z národního týmu Vojtěch Hruban a po nich převzal taktovku dvěma rychlými trojkami Alex Davis. Jenže soupeř se i přes absenci nejlepšího hráče Tyrese Rise udržel v kontaktu. Staral se o to zejména možná nejzkušenější hráč v soutěži Nikos Zisis.

Od druhé čtvrtiny už německý tým převzal kontrolu nad zápasem a vytvořil si desetibodové vedení, které neustále udržoval. Český celek se sice ve druhé půli zlepšil, ale nebyl schopný se na soupeře dotáhnout ani s pomocí Hrubana, který nakonec nastřílel 25 bodů a vyrovnal své sezonní maximum.

Až pět minut před koncem se Nymburk dotáhl na čtyř body, jenže další šance nezužitkoval a naopak soupeř si do koncovky zajistil bezpečné devítibodové vedení.

Basketbalová liga mistrů - 14. kolo:
Skupina C:
Bamberg - Nymburk 78:71 (19:23, 46:36, 59:51)
Nejvíce bodů: Rubit 13, Zisis 11, Hickman, Heckmann, Olinde a Harris po 8 - Hruban 25, Lawrence 11, Davis 9, J. Bohačík 8. Fauly: 26:22. Trestné hody: 22/18 - 26/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 34:44.
AEK Atény - Antverpy 77:76 Dijon - Jeruzalém 83:85 Fuenlabrada - Lietkabelis 78:85
1.AEK Atény141221133:103426
2.Jeruzalém141221265:109326
3.Bamberg14951152:113623
4.Antverpy14771120:109921
5.Lietkabelis14591073:110719
6.Dijon144101058:111818
7.Nymburk144101097:118318
8.Fuenlabrada143111082:121017